Zjazd Engine Expert 2012

W dniach 27-29 września odbyło się kolejne spotkanie członków sieci Engine Expert. Tym razem zjazd odbył się w formie wycieczki, której głównym celem było obejrzenie i zwiedzanie fabryki Mahle w Rottweil – która dostarcza głównie tłoki do samochodów ciężarowych.Uczestnicy mogli zobaczyć cały cykl produkcyjny od odlewania po pakowanie. Podczas zwiedzania wykwalifikowani pracownicy Mahle udzielali wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania. Wszyscy byli pod wrażeniem oglądając cykl produkcyjny w którym cały czas widać było ogromną precyzje i nadrzędne przesłanie że najważniejsza jest jakość produktu.

Kolejnym „przystankiem” było muzeum Mercedesa w Stuttgartcie. Zwiedzanie zaczynało się od pierwszych najstarszych pojazdów Mercedesa kończąc na tych najnowszych. Można było obejrzeć wiele rzadkich, nietypowych, pięknych samochodów które od lat przyciągają oko wszystkich fanów motoryzacji.

Ostatniego dnia wycieczki mieliśmy możliwość odwiedzić znane z nietypowych eksponatów muzeum Techniki i samochodów w Sinsheim które dzisiaj stanowi jedną z największych prywatnych kolekcji m. in. historycznych aut marki Maybach, Kompressor-Mercedes i Bugatti w Niemczech; kilku setek motorów, samolotów, pojazdów bijących rekordy, wyścigowych i sportowych, lokomotyw, pojazdów użytkowych i wojskowych, silników o dużej średnicy cylindrów itp.

Uczestnicy podróż autobusem wykorzystali na rozmowy, wymianę doświadczeń i zdobycie nowych kontaktów co jest nieodzownym punktem naszych spotkań. Jesteśmy przekonani że przyszłe zjazdy będą równie udane.

Poniżej kilka zdjęć